"מרכז מידע למסגרות ההמשך"

צבא, שירות לאומי-אזרחי, שנת שירות, מכינות

בני נוער חירשים וכבדי שמיעה הנמצאים בשנים האחרונות של בית הספר התיכון מתחילים לחשוב ולהתעניין במסלולים השונים הפתוחים לפניהם. במרבית המקרים נתקלים בני הנוער בדיסאינפורמציה ובתהליך בירוקרטי מורכב ולא נגיש עבורם. מציאות זו מונעת מבני הנוער להביא את הפוטנציאל הגלום בהם לידי ביטוי ומציבה אותם בתפקידים אשר אינם תואמים לרצונותיהם או את יכולותיהם.

לאור הנאמר עד כה ובהתאם לצרכים שעלו מן השטח (מספר הפניות שהלך וגדל, הן מבני הנוער והן ממשפחותיהם), הוקם בשנת 2012 "מרכז מידע למסגרות המשך" על מנת לתת מענה מקצועי בתהליך הבחירה של מסגרות ההמשך – צבא, שירות לאומי-אזרחי, שנת שירות ומכינות. המרכז מספק ליווי פרטני בתהליכי הקבלה אל המסגרת, ליווי ותיווך עם תחילת השירות וכן מענה לכל שאלה או קושי שעולה. 

אנו מאמינים כי הכוונה והדרכה אלו בעלות משמעות ועוזרות לנתב את הבוגר למסלול חיים עצמאיים ומשמעותיים.

פרויקטים של ''מרכז מידע למסגרות המשך''

הצו המונגש:

מטרת הפרויקט הינו ליצור תנאים אופטימליים עבור כלל התלמידים המשתייכים לאוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים המגיעים ללשכת הגיוס. הצו המונגש מתקיים בליווי של מורות חיילות המכירות את המלש"בים, הראיונות מתבצעות בחדרים שקטים תוך תרגום לשפת הסימנים במידת הצורך ואף נעשה הכנה והדרכה מקדימה הודות האוכלוסייה לחיילי הלשכה. משנה לשנה עולה מספר המעוניינים לקחת חלק בצו המונגש (השנה מדובר על כ-50 בני נוער. בנוסף, ניתן לראות התאמה בין התפקידים ליכולותיהם של בני הנוער.

להרשמה לצו המונגש הקרוב ולפרטים נוספים : _____

טיול חנוכה:

מטרת הפרויקט הינו חשיפתם של בני הנוער בשכבות י''א-י''ב למסגרות המשך שונות . במהלך הטיול זוכרים החניכים להיפגש עם בני נוער אשר בחרו לשרת במסגרת אותה מבקרים וכך בני הנוער מקבלים מידע בסיסי הודות המסגרת, אפשרות לשמוע סיפורים וחוויות אישיות וכן הטמעת דמויות של מודל לחיקוי מחזקת אצל בני הנוער את הביטחון העצמי ואת השאיפה שלהם למסוגלות.

המדריך למסגרות ההמשך:

המדריך הינה חוברת אטרקטיבית ואינטרנטית אשר מאגדת בתוכה מידע כללי אודות המסגרות השונות. ניתן למצוא במדריך זה מידע על תהליכי המיון, השירות בפועל וכן פרטים ליצירת קשר עם הארגונים המפעילים כל אחד מהמסלולים. המדריך לנמצא עדיין בתהליך בנייה וכיום ניתן למצוא בו את הפרק הראשון – צבא. הוא מתעדכן באופן תדיר וזאת על מנת לעמוד בקצב השינויים המתרחשים.

להורדת המדריך לחץ כאן

יריד למסגרות ההמשך: זו שנה הראשונה בה נקיים אירוע מסוג זה. יריד זה בא לאפשר לבני הנוער והוריהם לפגוש פנים מול פנים נציגים מן המסגרות השונות, לקבל מהם מידע כללי (ואלון) וכן לשאול שאלות אישיות וממוקדות.

''מרכז מידע למסגרות ההמשך'' ממשיך ליזום פרויקטים חדשים שיאפשרו גישה רחבה אל רוב אוכלוסיית כבדי השמיעה והחרשים בארץ, תוך העלאת מודעות לגבי קיומו של המרכז ופעילותו. 

להרשמה ליריד: לבני נוער והוריהם               נציגי מסגרות ההמשך   

ניתן ליצור קשר עם מנהל המרכז מידע מר דובי קורדונסקי
בטלפון : 03-5715656 שלוחה 3607 או במייל