יוצרים עתיד

תכנית המעבר "יוצרים עתיד" אותה מפעילה העמותה, מלווה ומפוקחת על ידי משרד הרווחה, ומתמקדת בעתידם של מתבגרים חרשים וכבדי שמיעה בהיבט של עבודה וקריירה. תכנית זו הינה תכנית התערבות אישית, רב מערכתית, ממוקדת תוצאה, המעודדת את המתבגר עם המגבלה לבחור בחירה בעלת משמעות של מסלול המשך (צבא, שירות אזרחי-לאומי, תעסוקה, השכלה) לצד רכישת מיומנויות רוחב תעסוקתיות.

התכנית שמה לה למטרה להעביר את המתבגר עם הירידה בשמיעה תהליך של העצמה אישית, רכישת ידע והתנסות תעסוקתית. התכניות מלוות על ידי צוות רב מערכתי המורכב מצוותים חינוכיים, עובדות סוציאליות ורכזי ההתנסות. מלבד התכנים אותם מקבלים משתתפי התכנית, מושם דגש רב על קיום אירועי שיא חווייתיים (ביקורים במקומות עבודה או במוסדות להשכלה) וליווי אישי ומותאם משתתף.

כיום התכנית פועלת ב 6 מוקדים ברחבי הארץ (נצרת, אום  אל פאחם, כפר קאסם, תל-אביב, באר שבע וירושלים) ומשתתפים בה כ-120 בני נוער חרשים וכבדי שמיעה אשר לומדים בחינוך הרגיל, בשילוב פרטני או קבוצתי ובבתי ספר לחינוך מיוחד לחרשים. על מנת להעצים את התהליך והליווי שעוברים בני הנוער העמותה מפעילה גם "מרכז מידע למסגרות ההמשך'' המעניק להורים ובני הנוער מענה מקצועי בתהליכי המיון, בחירה וקבלה אל מסגרת שירות רצויה.

ניתן ליצור קשר עם מנהל התוכנית מר יאיר קמינצקי
בטלפון : 03-5715656 שלוחה 3607‏ או במייל